Bu proje Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir.

Eğitiliyorum, Öğreniyorum, Kayıtlı Çalışıyorum Projesi Açılış Toplantısı Yapıldı

     12 Ekim 2016 tarihinde Çorlu Meslek Yüksekokulunda  yapılan açılış törenine Tekirdağ Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Osman Şimşek, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Toplantının açılışında bir konuşma yapan Genel Sekreter Mahmut Şahin şunları söyledi:” Bizim için bölgemizin sorunlarının çözümü için çalışmak elzemdir. Bu amaçla bazen merkezi hükümet bütçesini bazen de diğer fon sağlayıcıların bütçelerini kullanıyoruz. Bu proje bölgemizin ve ülkemizin bir gerçeği olan sosyal güvenlikten yoksun çalışanlara dönük olarak hazırlandı. Halen ülkemizde %27’ye yakın bir oranda sigortasız çalışan insanımız var. Bu rakam batı ülkelerinde %1’in altındadır. Proje ile işçilere, işverenlere ve çalışma hayatına taraf diğer kesimlere sigortalı çalışmanın bir hak olduğu bilincini yerleştirmeyi amaçlıyoruz. Eğitiliyorum, Öğreniyorum, Kayıtlı Çalışıyorum Projesi, Trakya Kalkınma Ajansı’nın Trakya’da çalışma hayatına dönük olarak devam eden ve AB bütçesinden fonlanan ikinci projesi oldu. Şu ana kadar iki proje ile üniversite-sanayi işbirliğine katkı sağlamak hedeflerimizden bir diğeriydi. İki proje ile öğrencilerimizin yeteneklerini, sanayi ile olan uygulama ilişkisini, kariyer planlamasında ihtiyaç duyacakları danışmanlığı vermiş olacağız. Projede emeği geçen tüm taraflara teşekkür eder, projenin hayırlara vesile olmasını dilerim.” 

     Açılış töreni konuşmalarının ardından davetliler okulun atölyelerini gezdi. Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2011 yılında açtığı mali destek programında desteklenen dil laboratuvarı, teknik resim çizim atölyesi ile birlikte kaporta ve boya atölyeleri gezildi ve burada okul yönetimi tarafından davetlilere bilgilendirme yapıldı. Tören okul bahçesinde verilen kokteyl ile sona erdi.


Bu yayın Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali katkısıyla hazırlanmıştır.Bu yayının içeriğinden yalnızca Trakya Kalkınma Ajansı sorumludur ve bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği veya Türkiye Cumhuriyeti’nin görüş ve tutumunu yansıtmamaktadır.